wtorek, 30 sierpień 2022 13:47

Kętrzynianin najlepszy w Grand Prix Bartoszyc w Tenisie Ziemnym 2022

Upalna pogoda i koniec wakacji przyczyniły się do małej frekwencji podczas ostatniego, 9. turnieju tegorocznej edycji Grand Prix Bartoszyc w Tenisie Ziemnym. W niedzielę 28 sierpnia na obiekcie przy u. Korczaka gościliśmy 9 zawodników i zawodniczek, którzy dzielnie, w pocie czoła, rywalizowali na kortach.

 

W turnieju ważyły się losy w klasyfikacji końcowej rankingu Grand Prix Bartoszyc. Swoją szansę na utrzymanie pozycji stracił dotychczasowy lider Marek Kozłowski, który nie zagrał z powodu kontuzji kolana. Również Adam Duchnik, po ośmiu zawodach na czwartej pozycji w "generalce", przez nieobecność stracił szansę na podium w klasyfikacji łącznej.

Turniej nr 9 wygrał Mariusz Donat z Kętrzyna pokonując w finale w dwóch setach Mariusza Królikowskiego, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w końcowej punktacji Grand Prix. Kętrzyński tenisista zagrał co prawda tylko w trzech turniejach, ale za każdym razem był w nich najlepszy. Jego finałowy rywal dzięki drugiemu miejscu co prawda przeskoczył w rankingu GP kilka miejsc, ale podium w końcowej punktacji przegrał jednak o włos. Maciej Grypiński z Korsz po porażce w półfinale wygrał wszystkie następne mecze, zdobywając tym samym trzecie miejsce w turnieju i jednocześnie trzecie w klasyfikacji końcowej.

Wszystkim uczestnikom należą się gorące brawa i podziękowania za wytrwałą rywalizację.

Czołówka Grand Prix Bartoszyc w Tenisie Ziemnym 2022:

1. Mariusz Donat (Kętrzyn) 1500 pkt

2. Marek Kozłowski (Bartoszyce) 1310

3. Maciej Grypiński (Korsze) 932

4. Mariusz Królikowski (Bartoszyce) 762

5. Adam Duchnik (Bartoszyce) 721

Szczegółowe wyniki ostatniego turnieju Grand Prix i końcowa klasyfikacja w galerii poniżej.

Ostatnio zmieniany wtorek, 30 sierpień 2022 14:18
Copyright © 2018 Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search