wtorek, 19 lipiec 2022 08:21

Zmienna pogoda, przełożone mecze, uraz lidera, czyli 6. turniej Grand Prix Bartoszyc w Tenisie Ziemnym

Szósty turniej tegorocznego Grand Prix Bartoszyc w Tenisie Ziemnym nie miał szczęścia do pogody, przez co musiał być rozgrywany na raty. Nie miał również szczęścia do meczu finałowego, gdzie kontuzja wyeliminowała jednego z zawodników.


W niedzielę 10 lipca na korty w Centrum Aktywizacji Sportowo-Rekreacyjnej przy ul. Korczaka stawiło się 16 tenisistów, w tym wielu spoza Bartoszyc.

Tym razem system gier został zmieniony: obowiązywała zasada pucharowa (przy porażce można było walczyć jeszcze o trzecie miejsce w turnieju), zaś w wypadku równowagi rozgrywano tzw. „złoty punkt”, który decydował o wyniku gema. Zmiany wprowadziły podczas poszczególnych spotkań trochę emocji, ale też pozwoliły uczestnikom rywalizować przy różnym poziomie zaawansowania.

Turniej rozpoczął się o godz. 9, ale po rozegraniu pierwszych pojedynków został przerwany przez opady deszczu. Zawody wznowiono po południu. Udało się wtedy rozegrać m.in. jeden z półfinałów, a także dokończyć rywalizację w części drabinki, w której tenisiści rywalizowali o trzecie miejsce. To wywalczył Maciej Grypiński, który pokonał 6:3 Bartłomieja Laszuka (wspaniale dopingowanego przez swoją żonę, wielkie brawa!), a wcześniej sprawił kilka niespodzianek.

Dalszą część turnieju przeniesiono na czwartek 14 lipca. Wtedy swój półfinał wygrał Adrian Vittek, ale do meczu finałowego już nie doszło. Jego rywal, prowadzący w klasyfikacji generalnej Grand Prix bartoszyczanin Marek Kozłowski, nie mógł stawić się na korcie z powodu problemów z kolanem. Tym samym zwycięzcą turnieju nr 6 został zawodnik z Węgorzewa, wychowanek tamtejszej szkoły tenisowej Pawła Kuny.

Kolejny turniej Grand Prix (kat. 500) rozegrany zostanie w niedzielę 24 lipca, początek o godz. 9. Szczegółowe informacje dotyczące rozgrywek można uzyskać pod numerem telefonu 600 891 116.

Czołówka Grand Prix (po 6 turniejach):
1. Marek Kozłowski (Bartoszyce) 1160 pkt.
2. Adam Duchnik (Bartoszyce) 521 pkt.
3. Andrzej Cegiełka (Bartoszyce) 500 pkt.
4. Mariusz Donat (Kętrzyn) 500 pkt.
5. Kamil Krupiński (Bartoszyce) 400 pkt.

Wyniki 6. turnieju oraz pełną aktualną klasyfikację generalną znajdziecie w galerii poniżej.

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 lipiec 2022 08:42
Copyright © 2018 Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search