czwartek, 21 lipiec 2022 08:31

Letnie Grand Prix w Plażowej Piłce Siatkowej 2022: rozstrzygnięcia coraz bliżej

Coraz bliżej rozstrzygnięć w tegorocznym Letnim Grand Prix Bartoszyc w Plażowej Piłce Siatkowej. W każdej kategorii uczestnicy rozegrali już po cztery turnieje, a to oznacza, że do końca rywalizacji pozostało do przeprowadzenia po jednych zawodach.

 

Jakub Brzozowski i Dawid Deptuła są o krok od zwycięstwa w kategorii mężczyzn. W poniedziałek 18 lipca zawodnicy z Olsztyna wygrali swoje drugie w tym roku zawody tego cyklu. Wygrali wszystkie pięć spotkań (zgłosiło się 6 par, więc grano systemem „każdy z każdym”), nie tracąc w nich seta. Dzięki temu umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej GP. To ich drugie zwycięstwo w tegorocznym GP. Poprzednio triumfowali na inaugurację trzy tygodnie wcześniej.

Drugie miejsce w poniedziałkowym turnieju zajęli inni siatkarze z Olsztyna - Szymon Ławrynowicz/Filip Orzoł. Ich bilans to trzy wygrane i dwie porażki.

Cztery mecze na boiskach przy ul. Kętrzyńskiej wygrała wczoraj lidzbarsko-bartoszycka drużyna Jakub Romasz i Mariusz Królikowski. Ponieważ jednak aż trzykrotnie zwyciężali w tie breaku, w końcowej punktacji zawodów musieli uznać wyższość Ławrynowicza i Orzoła (wygrana w dwóch setach to 3 pkt, w trzech to 2 pkt dla zwycięzców i punkt dla przegranych).

Wyniki 4. turnieju
1. Jakub Brzozowski/Dawid Deptuła (Olsztyn)
2. Szymon Ławrynowicz/Filip Orzoł (Olsztyn)
3. Jakub Romasz/Mariusz Królikowski (Lidzbark Warmiński/Bartoszyce)

Po 4. turniejach
1. Brzozowski/Deptuła 32 pkt.
2. Ławrynowicz/Orzoł 24 pkt.
3. Piotr Bazarnik/Patryk Kulpaka (Lidzbark Warmiński/Bartoszyce) 22 pkt.
4. Romasz/Królikowski 18 pkt.
5. Piotr Sajnaga/Adam Pawłowski (Prażmowo/Kętrzyn) 14 pkt.

Przedostatnie zawody wśród kobiet wygrały prowadzące w „generalce” Martyna Kramkowska i Weronika Zych z Olsztyna. Wtorkowe popołudnie 19 lipca liderki GP zakończyły z kompletem pięciu wygranych (zgłosiło się 6 drużyn, zagrano „każdy z każdym”). To ich drugi triumf podczas tegorocznego cyklu. Zresztą ani razu nie spadły w nim poza podium, bo w dorobku mają jeszcze drugie i trzecie miejsce.

Jedną porażkę (z liderkami GP, po trzysetowym meczu) w pięciu spotkaniach zaliczyły w czwartym turnieju grające po raz pierwszy w tym roku górowianka Urszula Bobel i bartoszyczanka Gabriela Łaniewska. Dało im to drugie miejsce.

Wyniki 4. turnieju
1. Martyna Kramkowska/Weronika Zych (Olsztyn)
2. Urszula Bobel/Gabriela Łaniewska (Górowo Iławeckie/Bartoszyce)
3. Magda Bogucka/Gabriela Czunkiewicz (Bartoszyce)

Po 4 turniejach
1. Kramkowska/Zych 42 pkt.
2. Małgorzata Pieśko/Ewa Dziemidowicz (Olsztyn) 34 pkt.
3. Bogucka/Czunkiewicz 28 pkt.
4. Iza Majchrzak/Agata Peślak (Bartoszyce) 14 pkt.
5. Weronika Rafalska/Małgorzata Fieducik (Bartoszyce) 12 pkt.

Choć w czwartym turnieju mikstów zagrały tylko cztery pary, to i tak była to najwyższa frekwencja tegorocznych rozgrywek w tej kategorii. Po raz trzeci z rzędu równych sobie nie mieli bartoszyczanie Magda Bogucka i Patryk Kulpaka. Tym samym prowadzą w klasyfikacji generalnej GP i są na dobrej drodze do końcowego zwycięstwa. Oboje zresztą znają już jego smak, bo Magda triumfowała w tej kategorii w 2019 roku, zaś Patryk wygrywał ją aż trzykrotnie (2016, 2018, 2020).

Wyniki 4. turnieju
1. Magda Bogucka/Patryk Kulpaka (Bartoszyce)
2. Urszula Bobel/Maciej Preuss (Górowo Iławeckie/Gdańsk)
3. Klaudia Worobiec/Dominik Bogucki (Kamińsk/Bartoszyce)

Po 4 turniejach
1. Bogucka/Kulpaka 36 pkt.
2. Weronika Rafalska/Maciej Mihal (Bartoszyce/Lidzbark Warmiński) 24 pkt.
3. Magda Fijoł/Mateusz Midura (Gdańsk/Bartoszyce) 22 pkt.

Wszystkie turnieje tradycyjnie przygotował i sędziował Wiesław Antonik, zaś o doznania smakowe zadbały Magda Bogucka i Weronika Zych.
Ostatnie zawody tegorocznego Grand Prix rozegrane zostaną w poniedziałek 25 lipca (mężczyźni), wtorek 26 lipca (kobiety) oraz 27 lipca (miksty). Początek jak zwykle o godz. 16.

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 lipiec 2022 08:42
Copyright © 2018 Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search