czwartek, 14 lipiec 2022 08:46

Letnie Grand Prix w Plażowej Piłce Siatkowej 2022: rywalizacja osiągnęła już półmetek

Rywalizacja podczas Letniego Grand Prix w Plażowej Piłce Siatkowej 2022 w Bartoszycach osiągnęła już półmetek. Do zakończenia zmagań na piasku pozostyały po dwa turnieje w każdej z trzech kategorii.

Wśród mężczyzn jak dotychczas każde z trzech zawódów na boiskach przy ul. Kętrzyńskiej wygrywała inna drużyna. Inauguracyjne zmagania na pierwszym miejscu skończyli Jakub Brzozowski i Dawid Deptuła, tydzień później triumfowali Szymon Ławrynowicz oraz Michał Stachowski (wszyscy Olsztyn), zaś w poniedziałek 11 lipca najlepsi okazali się kolejni olsztynianie – Kacper Dobrowolski oraz Wiktor Jezierski.
Tego dnia w turnieju zagrało 7 par. W finale Dobrowolski/Jezierski wygrali w trzech setach z Jakubem Romaszem i Mariuszem Królikowskim (Lidzbark Warmiński/Bartoszyce).
W klasyfikacji generalnej na czele są Brzozowski/Deptuła. Drugie miejsce zajmują Piotr Bazarnik/Patryk Kulpaka (Lidzbark Warmiński/Bartoszyce) – jedyna drużyna, która w niezmienionym składzie zagrała we wszystkich trzech tegorocznych turniejach GP.
Kolejne zawody w kategorii mężczyzn rozegrane zostaną w poniedziałek 18 lipca. Początek o godz. 16.

Wyniki 3. turnieju
1. Kacper Dobrowolski/Wiktor Jezierski (Olsztyn)
2. Jakub Romasz/Mariusz Królikowski (Lidzbark Warmiński/Bartoszyce)
3. Jakub Brzozowski/Dawid Deptuła (Olsztyn)

Po 3 turniejach
1. Brzozowski/Deptuła 20 pkt.
2. Piotr Bazarnik/Patryk Kulpaka (Lidzbark Warmiński/Bartoszyce) 16 pkt.
3. Szymon Ławrynowicz/Filip Orzoł (Olsztyn) 14 pkt.

Choć we wtorek 12 lipca warunki na boiskach były dalekie od plażowych, bo niebo zachmurzyło się i wiał silny wiatr, to jednak siedem kobiecych drużyn dzielnie walczyło o punkty w swoim trzecim turnieju.
Skład finału był identyczny jak tydzień wcześniej. Zagrały w nim zespoły z Olsztyna: Małgorzata Pieśko/Ewa Dziemidowicz oraz Martyna Kramkowska/Weronika Zych. Tym razem lepsze okazały się pierwsze z nich, dzięki czemu nieco powiększyły nad rywalkami prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
W turnieju nr 3 zagrało siedem drużyn, z czego aż pięć przyjechało spoza Bartoszyc (Olsztyn, Kamińsk). Kolejne zawody rozegrane zostaną we wtorek 19 lipca. Początek o godz. 16.
Od pewnego czasu bartoszyckie turnieje Grand Prix nie mogą odbyć się bez cateringu, o który dbają same zawodniczki. Tym razem o przekąski postarały się Magda Bogucka, Iza Majchrzak, Agata Peślak, Weronika Zych oraz Martyna Kramkowska.

Wyniki 3. turnieju
1. Małgorzata Pieśko/Ewa Dziemidowicz (Olsztyn)
2. Martyna Kramkowska/Weronika Zych (Olsztyn)
3. Iza Majchrzak/Agata Peślak (Bartoszyce)

Po 3 turniejach
1. Pieśko/Dziemidowicz 34 pkt.
2. Kramkowska/Zych 30 pkt.
3. Magda Bogucka/Gabrysia Czunkiewicz (Bartoszyce) 20 pkt.

Nie mają natomiast szczęścia do frekwencji tegoroczne turnieje mikstów. W środę 13 lipca, drugi raz z rzędu, zagrały tylko dwie pary.
Ponieważ jednak turnieje to przede wszystkim dobra zabawa i przyjemne spędzanie wolnego czasu, a dopiero później rywalizacja, obie drużyny, czyli Magda Bogucka/Patryk Kulpaka i Magda Fijoł/Mateusz Midura, z ochotą stanęły na piasku. Pod siatką działo się wiele, a do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było trzech setów.
Ostatecznie drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji LGP odnieśli Bogucka/Kulpaka. Kolejny turniej mikstów zaplanowany jest na środę 20 lipca. Początek o godz. 16.

Wyniki 3. turnieju
1. Magda Bogucka/Patryk Kulpaka (Bartoszyce)
2. Magda Fijoł/Mateusz Midura (Gdańsk/Bartoszyce)

Po 3 turniejach
1. Bogucka/Kulpaka 24 pkt.
2. Fijoł/Midura 22 pkt.
3. Weronika Rafalska/Maciej Mihal (Bartoszyce/Olsztyn) 18 pkt.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 lipiec 2022 08:55
Copyright © 2018 Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search