Aktualności

poniedziałek, 14 listopad 2022 09:16

Wspólnym biegiem wokół jeziorka uczciliśmy tegoroczne Święto Niepodległości

Kilkaset osób wzięło udział w jubileuszowym, XX. Bartoszyckim Biegu Niepodległości. W piątek 11 listopada br. spotkaliśmy się na terenie wokół kąpieliska miejskiego, by wspólnie uczcić nasze narodowe święto.

 

Na ścieżce spacerowej wokół jeziorka "Mleczarskiego" można było spotkać prawdziwe tłumy. Narodowe Święto Niepodległości na sportowo chcieli spędzić i najmłodsi mieszkańcy Bartoszyc, którzy pojawili się z rodzicami, i ci, którzy liczą sobie już kilkadziesiąt wiosen. Wszyscy pełni zapału i z uśmiechami na twarzach. Niektórzy podkreślali ten szczególny dzień przywdziewając biało-czerwone barwy w postaci koszulek, opasek, flag, czy pomalowanych w tych kolorach twarzy.

W samo południe uczestnicy biegu odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", by chwilę później, na sygnał dyrektora Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Norberta Gromulskiego, ruszyć na trasę. Bieg miał charakter symboliczny; odbywał się bez wcześniejszych zapisów i podziału na kategorie wiekowe. Nie było pucharów i medali dla najszybszych osób. Jedynie jedno okrążenie wokół jeziorka, pokonane w tempie odpowiadającym każdemu z uczestników i w poczuciu miło spędzanego piątkowego wczesnego popołudnia.

Frekwencja podczas biegu była wręcz rewelacyjna, co niestety odbiło się na mecie. Przygotowanych zostało bowiem 250 pamiątkowych medali i nie dla wszystkich uczestników ich starczyło, za co gorąco przepraszamy. Bardzo jednak dziękujemy za tak duże zaangażowanie mieszkańców Bartoszyc (i nie tylko). Mamy nadzieję, że w kolejnych latach równie licznie stawicie się na kolejnych odsłonach Bartoszyckiego Biegu Niepodległości.

Do zobaczenia za rok!

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 listopad 2022 09:49
Copyright © 2018 Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search