Aktualności

wtorek, 06 wrzesień 2022 08:14

Jubileuszowy piknik z cyklu "Dni Osadnika" przeszedł do historii

Przez kilka niedzielnych godzin 4 września br. teren lodowiska przy ul. Korczaka tętnił życiem mocniej niż zazwyczaj. Nic dziwnego, bo podczas X. Sportowo-Rekreacyjnego Pikniku Rodzinnego z cyklu „Dni Osadnika” z Ekonomią Społeczną atrakcji nie brakowało.

 

Piękne, wrześniowe słońce sprawiło, że teren Centrum Aktywizacji Sportowo-Rekreacyjnej w Bartoszycach odwiedziło wiele osób. Najmłodsi bardzo szybko opanowali dmuchany plac zabaw, gdzie wdrapywaniu się w paszczę smoka i zjeżdżaniu z niej nie było końca.

A jak smok, to i rycerze, o co zadbali animatorzy z Mazurolandii – Parku Zabawy i Edukacji. Chętnych do przymierzenia średniowiecznego stroju nie brakowało, a śmiałkowie mogli nawet stoczyć pojedynek na miecze z Krzyżakiem. Pokonawszy go, byli pasowani na rycerza. Udało się nawet uratować jedną białogłowę przed ścięciem katowskim toporem!

Nie zabrakło oczywiście akcentów sportowo-rekreacyjnych. Chętni mogli sprawdzić się na wioślarskim ergometrze, pograć w stołowe piłkarzyki, zaś Andrzej Cegiełka uczył podstaw gry w tenisa ziemnego.

Piknik miał również element charytatywny. Funduszy na dalsze leczenie wciąż potrzebuje bartoszyczanka Ada Stańczyk. I tym razem do specjalnej puszki trafiło kilkaset złotych, najwięcej za wylicytowany specjalny medal pamiątkowy z Biegu Wilczym Tropem.

Organizatorami pikniku były: Stowarzyszenie Dolina Róż, Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta Bartoszyce, Stowarzyszenie Wama Coop.

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 wrzesień 2022 08:18
Copyright © 2018 Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Search